Test vidění na dálkuTest vidění na blízkoTest presbyopie

Instrukce

Pro správný test si prosím nastavte velikost stránky tak, aby šíře obdélníku byla přibližně 11,5 cm. Pro úpravu velikosti použijte např. lupu vašeho prohlížeče, případně podržte klávesu CTRL a kolečkem myši upravte velikost obrazovky. Ve vzdálenosti 3 m od obrazovky si zakryjete jedno oko a čtěte písmena. Po krátké pauze proveďte test také pro druhé oko.

Ostrost zraku je ve formě zlomku uvedena vedle řádku, který ještě přečtete na tuto vzdálenost. Čitatel zlomku je konstanta, která značí vzdálenost vyšetřovaného od tabule. Jmenovatel udává vzdálenost, v jaké by stál člověk s průměrným zrakem, aby tento řádek rovněž dokázal přečíst. Průměrná hodnota je 6/6.

Zrakovou korekci budete pravděpodobně potřebovat, pokud nepřečtete řádek 6/6 oběma očima. V tom případě je pak vhodné navštívit očního lékaře.

Instrukce

Pro správný test si sedněte prosím tak, aby obrazovka vašeho počítače byla vzdálena 35 cm od očí. Oběma očima se dívejte na obrázek a říkejte, jakým směrem je otevřeno písmeno C (zda nahoru, doleva, doprava nebo dolů). Test proveďte také pro každé oko zvlášť.

Pokud se vám nepodařilo všechna C určit správně, zkuste to ještě jiný den. Je však pravděpodobné, že pro zlepšení vaší schopnosti vidět ostře budete potřebovat zrakovou korekci. Doporučujeme pak navštívit lékaře.

JSTE PRESBYOP?

Rychlý test
1. Je mi více než 45 let anone
2. Při čtení musím natahovat ruce do dálky anone
3. Mám často unavené oči nebo mne bolí hlava, když delší dobu zaostřuji na blízké předměty (například při čtení) anone
4. Při práci na počítači jsou mé oči unavené a pálí mne anone
5. Obtížně čtu etikety (například na potravinách v supermarketu) anone
6. Objekty v dálce vidím rozmazaně anone
7. Potřebuji více světla, abych mohl/a číst malá písmena nebo pracovat s drobnými věcmi anone

VÝSLEDKY TESTU:

JSTE ZAČÍNAJÍCÍ PRESBYOP

Progresivní čočky Varilux (brýlová skla), které vám opět zajistí přirozené vidění na všechny vzdálenosti, jsou tím správným řešením pro vás. Objednejte se k očnímu lékaři nebo optometristovi na vyšetření zraku a zeptejte se svého optika na Varilux.

VÝSLEDKY TESTU:

NEJSTE PRESBYOP

Nejste presbyop, ale pamatujte, že od 45 let věku jsou nejlepším řešením pro vaše vidění progresivní čočky (brýlová skla) Varilux!

Nechte si poradit
Jméno
E-mail
Váš dotaz